Pielęgnacja cery 20+

Obserwując młode osoby można zauważyć pewną tendencję. Uważają, że ich skóra zawsze będzie taka jak teraz, czyli młoda i piękna. Niestety to nieprawda 🙂 skóra z wiekiem zmienia się, czy tego chcemy lub czy to widzimy czy nie. Na twarzy dwudziestolatka nie będzie widać śladów zmęczenia, oznak skóry palacza, czy efektów spania w makijażu. Po latach te oznaki na pewno zauważymy w postaci bruzd i zmarszczek. O cerę należy dbać niezależnie od wieku i wierzcie mi- te starania na pewno zaprocentują w przyszłości!

Charakterystyka cery 20+

W tym wieku skóra często zmaga się jeszcze z trądzikiem, walka na pewno jest długotrwała i żmudna, ale nie poddawajcie się- zaniedbana cera trądzikowa skutkuje nieestetycznymi bliznami i przebarwieniami, których ciężko jest się pozbyć.

Jak należy dbać o skórę?

Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób jest stosowanie źle dobranych kosmetyków oraz nieprawidłowa pielęgnacja.W przypadku cery z trądzikiem należy unikać nadmiernego jej przesuszania, czy używania peelingów ziarnistych. Po pierwsze należy pamiętać o codziennym, regularnym oczyszczaniu skóry, prawidłowy demakijaż ułatwi wchłanianie substancji aktywnych i zapobiegnie powstawaniu zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem, bardzo ważnym lecz często pomijanym jest tonizacja skóry, dzięki której wyrównamy pH po demakijażu. Należy pamiętać o wykonywaniu peelingu, najlepiej enzymatycznego 2-3 razy w tygodniu. Kremy w przypadku młodej cery powinny nie tylko nawilżać skórę, ale dostarczać witamin i substancji odżywczych.

Ochrona skóry przed promieniami UV- dlaczego jest taka ważna?

Jeżeli jako nastolatka opalałaś się bez żadnej ochrony, już teraz możesz zauważyć pierwsze zmarszczki wokół oczu. Najgroźniejsze dla naszej skóry są promienie UVA. Są dłuższe niż UVB i docierają do głębszych warstw skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynowe, odpowiedzialne za sprężystość naszej skóry. Solaria emitują 90% promieni UVA, dających efekt natychmiastowej opalenizny. Dodatkowo pod wpływem promieni UV przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, przeciwbólowych lub antybiotyków prowadzi do zaburzeń przemiany barwnika melaniny, a w konsekwencji do powstania trwałych przebarwień na skórze. Dlatego pamiętajcie, że ochrona UV jest ważna w każdym wieku.

 A co z odżywianiem?

Ważna jest również dieta bogata w witaminy i antyutleniacze. Drugim istotnym błędem popełnianym przez 20-latki jest jedzenie fast foodów i „śmieciowych przekąsek”. Naukowcy są w stanie udowodnić związek pomiędzy pryszczem a chipsem. Przetworzona żywność ma wysoki indeks glikemiczny, co powoduje wyrzut dużej ilości insuliny do krwi. Insulina stymuluje produkcję androgenów, a te wzrost gruczołów łojowych i zwiększoną produkcję sebum. Sebum natomiast to idealna pożywka dla bakterii. Dlatego nawet zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta może mieć wpływ na poprawę cery.

 

Komentarze są wyłączone.